سازه های فولادی ایران قابل رقابت در بازارهای خارجی است

رئیس انجمن تولیدکنندگان و صادرکنندگان سازه های فولادی ایران گفت: سازه های فولادی ایران قابل رقابت در بازارهای خارجی است.

سید حامد ضیائی در حاشیه بازدید از غرفه شرکت مهندسی توسعه ساختمان و سازه های فولادی ایستا در بیست و سومین نمایشگاه بین المللی صنعت ساختمان اظهار کرد: در صنعت سازه فولادی ایران، فرصت خوبی برای صادرات به دلیل قیمت مناسب و کارگر ارزان به نسبت سایر کشورها فراهم است و اگر مشکلات تحریم و بانکی حل بشود امکان صادرات سالانه دو میلیارد دلار فراهم خواهد شد.

رئیس انجمن تولیدکنندگان و صادرکنندگان سازه های فولادی ایران افزود: در خاورمیانه و غرب آسیا رقیب جدی غیر از چین نداریم؛ آن هم اگر راه های صادرات ما واقعاً باز باشد، تحریم نباشیم، بتوانیم ال سی (اعتبار اسنادی) باز کنیم، قرارداد ببندیم و پیش پرداخت بگیریم، چین هم نمی تواند با ما ‌رقابت کند.

ضیائی تصریح کرد: حتی در آمریکا که قطب سازه فولادی است، اگر مشکلات تحریم نباشد، می توانیم که صنعت سازه های فولادی ایران را صادر کنیم و در آنجا حضور فعال داشته باشیم.

رئیس هیات مدیره شرکت مهندسی صنایع عمرانی باربد فن آور افزود: چون کارخانه های ما هم از نظر نیروهای انسانی بسیار متخصص است، هم دستگاه های بسیار پیشرفته ای دارند و هم فولاد خوبی در کشور داریم امکان رقابت بهتری برای ما فراهم است.

وی گفت: ما دهمین فولاد ساز دنیا هستیم و از نظر کیفی فولاد کشور ما به اروپا صادر می شود اما لازم نیست ماده خام صادر کنیم بلکه باید بتوانیم که این صنعت را توسعه دهیم.

ضیائی درباره انجمن هم اظهار کرد: این انجمن با هدف ساماندهی صنعت سازه های فولادی در کشور تاسیس شده و هدف آن ایجاد ارتباط موثر و هدایت حدود ۵۰۰ کارخانه ساخت سازه های فولادی در کشور است.