حامد ضیایی

سازه های فولادی ایران قابل رقابت در بازارهای خارجی است

حامد ضیائی، رئیس انجمن تولید کنندگان و صادر کنندگان سازه های فولادی ایران:

در صنعت سازه فولادی ایران، فرصت خوبی برای صادرات به دلیل قیمت مناسب و کارگر ارزان به نسبت سایر کشورها فراهم است و اگر مشکلات تحریم و بانکی حل بشود امکان صادرات سالانه دو میلیارد دلار فراهم خواهد شد.

رئیس انجمن تولیدکنندگان و صادرکنندگان سازه های فولادی افزود: در خاورمیانه و غرب آسیا رقیب جدی غیر از چین نداریم؛ آن هم اگر راه های صادرات ما واقعاً باز باشد، تحریم نباشیم، بتوانیم ال سی (اعتبار اسنادی) باز کنیم، قرارداد ببندیم و پیش پرداخت بگیریم، چین هم نمی تواند با ما ‌رقابت کند.

ضیایی تصریح کرد: حتی در آمریکا که قطب سازه فولادی است، اگر مشکلات تحریم نباشد، می توانیم که صنعت سازه های فولادی ایران را صادر کنیم و در آنجا حضور فعال داشته باشیم.

ضیائی، رئیس انجمن تولیدکنندگان و صادرکنندگان سازه های فولادی

رئیس هیات مدیره شرکت مهندسی صنایع عمرانی باربد فن آور افزود: چون کارخانه های ما هم از نظر نیروهای انسانی بسیار متخصص است، هم دستگاه های بسیار پیشرفته ای دارند و هم فولاد خوبی در کشور داریم امکان رقابت بهتری برای ما فراهم است.

وی گفت: ما دهمین فولاد ساز دنیا هستیم و از نظر کیفی فولاد کشور ما به اروپا صادر می شود اما لازم نیست ماده خام صادر کنیم بلکه باید بتوانیم که این صنعت را توسعه دهیم.