همه گواهینامه ها

لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است. چاپگرها و متون بلکه روزنامه و مجله در ستون و سطرآنچنان که لازم است.

رامین گوران

رامین گوران

دبیر انجمن انبوه سازان تهران

حفظ منابع ملی با صنعتی سازی مسکن و ساختمان رامین گوران، دبیر انجمن انبوه سازان استان تهران: صنعتی سازی باعث افزایش سرعت ساخت، افزایش امینی، مصرف بهتر و بهینه مصالح، منابع ملی و انرژی می شود. در ساختمان وقتی صحبت از صنعتی ساز می شود فقط به قیمت نگاه می کنند در صورتی که عوامل مختلف در آن دخیل است. افزایش سرعت ساخت، کاهش وزن سازه، افزایش امینی نسبت به حوادث و زلزله، مصرف بهتر و بهینه مصالح، حفظ سرمایه ملی و انرژی از دستاوردهای صنعتی سازی است که به آن ها توجهی نمی شود. در صنعتی سازی ساختمان نتوانستیم موفق باشیم به همین دلیل شاهدیم در سیستم غیر صنعتی مصالح ساختمانی، انرژی و سرمایه های کشور هدر می رود.

حامد ضیایی

حامد ضیایی

رئیس انجمن سازه های فولادی ایران

سازه های فولادی ایران قابل رقابت در بازارهای خارجی است حامد ضیائی، رئیس انجمن تولید کنندگان و صادر کنندگان سازه های فولادی ایران: در صنعت سازه فولادی ایران، فرصت خوبی برای صادرات به دلیل قیمت مناسب و کارگر ارزان به نسبت سایر کشورها فراهم است و اگر مشکلات تحریم و بانکی حل بشود امکان صادرات سالانه دو میلیارد دلار فراهم خواهد شد. رئیس انجمن تولیدکنندگان و صادرکنندگان سازه های فولادی افزود: در خاورمیانه و غرب آسیا رقیب جدی غیر از چین نداریم؛ آن هم اگر راه های صادرات ما واقعاً باز باشد، تحریم نباشیم، بتوانیم ال سی (اعتبار اسنادی) باز کنیم، قرارداد ببندیم و پیش پرداخت بگیریم، چین هم نمی تواند با ما ‌رقابت کند. ضیایی تصریح کرد: حتی در آمریکا که قطب سازه فولادی است، اگر مشکلات تحریم نباشد، می توانیم که صنعت سازه های فولادی ایران را صادر کنیم و در آنجا حضور فعال داشته باشیم. ضیائی، رئیس انجمن تولیدکنندگان و صادرکنندگان سازه های فولادی رئیس هیات مدیره شرکت مهندسی صنایع عمرانی باربد فن آور افزود: چون کارخانه های ما هم از نظر نیروهای انسانی بسیار متخصص است، هم دستگاه های بسیار پیشرفته ای دارند و هم فولاد خوبی در کشور داریم امکان رقابت بهتری برای ما فراهم است. وی گفت: ما دهمین فولاد ساز دنیا هستیم و از نظر کیفی فولاد کشور ما به اروپا صادر می شود اما لازم نیست ماده خام صادر کنیم بلکه باید بتوانیم که این صنعت را توسعه دهیم.

فرشید پورحاجت

فرشید پورحاجت

دبیر کانون سراسری انبوه سازان ایران

ساختمان ایمن و سریع با بهره‌گیری از سازه‌های فولادی

فرشید پورحاجت دبیر کانون سراسری انبوه سازان مسکن:

سالیان سال از ظرفیت خوب بخش خصوصی بخصوص در صنعت ساختمان کشور صحبت می کنیم و امروز در شرایطی قرار داریم که هیچ کمبودی از نظر تولید مسکن، مصالح ساختمانی و دانش فنی نداریم.

ظرفیت گسترده ای از کارآفرینان ما در صنعتی سازی و فناوری های نوین سرمایه گذاری می کنند و وظیفه سازمانهای توسعه ای مثل نظام مهندسی و دولت برای حمایت و فرهنگ سازی استفاده از ظرفیت های فناوری های نوین و صنعتی باید برنامه ریزی کنند.

در توسعه نیروی انسانی در صنعت ساختمان بیش از ۶۰۰ هزار مهندس پرورش یافته است اما اینکه چطور می شود از این ظرفیت بهره برداری کرد به دولت بستگی دارد و دولت باید بستر رشد و بهره برداری از منابع انسانی را فراهم کند.

زمانی بحث بر این بود که سازه های بتنی از نظر اقتصادی بهتر هستند اما امروز این شرایط در سازه های بتنی نیست و سازه های فولادی با اختلاف کم چه در سرعت پروژه، چه بازگشت سرمایه، استاندارد و ایمنی بهتر هستند.

سازه های فولادی صنعتی و در کارخانه تولید می شوند در حالی که سازه های بتنی در محل، اجرا و با حداقل نظارت انجام می شوند.

امین بیدی

امین بیدی

عضو هیات مدیره انجمن سازه های فولادی

ارتقاء امنیت ساخت‌و ساز با استفاده از سازه‌های فولادی بیدی، عضو هیات مدیره انجمن تولیدکنندگان و صادرکنندگان سازه های فولادی ایران: استفاده از سازه های فولادی در ساخت و ساز، امنیت ساختمان را ارتقاء می دهد. وقتی که کشوری هستیم که هشتمین تولید کننده برتر فولاد جهان هستیم، عدم استفاده این محصول در تولید سازه خیلی بی معنی است. سرعت، امنیت و کیفیت ساخت سازه با بتن غیر قابل مقایسه است ولی متاسفانه مقامات دولتی ما با توضیحاتی که در بتن داده شده است در دام ساخت اسکلت های بتنی افتاده اند درحالی که هیچ وقت نمی تواند استاندارهای درست را پاس کند زیرا بتن در محل فرآوری می شود و تحت تاثیر عوامل مختلف در حال اجراست. در کشوری که کمبود آب دارد استفاده از بتن که ۱۰ برابر فلز آب استفاده می کند معقولانه نیست و اگر این مسئله را بیان کنیم مقامات دولتی حتما در بخش جهش مسکن که چهار میلیون واحد در چهار سال است حتما از فلز استفاده خواهند کرد.

مجتبی محبی مهر

مجتبی محبی مهر

مدیر عامل شرکت مهندسی فولاد استن

استحکام و استاندارد بنا با سازه‌های فولادی بیشتر است حبی مهر، مدیر عامل شرکت مهندسی فولاد استن: ساخت و سازی که از سازه فولادی استفاده شده، ساختمان استحکام و استاندارد بهتری برخوردار است. سازه های فولادی برای توسعه و سرعت بخشیدن به کارهای ساخت و ساز در کشور جایگزین مناسب تری نسبت به بتن است. سازه های فولادی مناسب برای ساخت و سازهای تجاری، صنعتی و مسکونی است، سازه های فولادی نسبت به بتن از حجم و کارایی مناسبت تری برخوردار است و در ساخت و سازی که از سازه فولادی استفاده شده، ساختمان استحکام و استاندارد بهتری برخوردار است.