تحقق طرح جهش مسکن در گرو تعامل با بخش خصوصی و صنعتی سازی است

ایری، نماینده مردم غرب گلستان در مجلس شورای اسلامی گفت: تحقق طرح جهش مسکن در گرو تعامل با بخش خصوصی و صنعتی سازی است.

به گزارش روابط عمومی شرکت سازه های فولادی ایستا، عبدالجلال ایری در بازدید از غرفه شرکت ایستا در نمایشگاه بین المللی صنعت ساختمان تهران، اظهار کرد: تامین دو میلیون عرصه برای مسکن در کل کشور انجام شده اما برای استان های شمالی مخصوصا استان گلستان این مساله محقق نشده است.

نماینده غرب گلستان در مجلس شورای اسلامی افزود: برای اجرای طرح تامین مسکن ملی می توانستیم با برقراری بخش خصوصی و دولتی این خلع تامین سرمایه را انجام دهیم.

وی گفت: اگر تعامل مثبت بین بخش خصوصی و دولت فراهم شود می توانیم به اجرای طرح جهش مسکن امیدوار بود.

وی متذکر شد: اعتقاد دولت و مجلس است که بدون تعامل بخش خصوص نمی تواند تامین مسکن داشته باشد چرا که در مدت دو سال گذشته دولت هر مسیری که به تامین مسکن می رسید امتحان کرده است.

ایری عدم الزام بانک ها برای پرداخت تسهیلات مسکن را یکی از نقاط ضعف در اجرای طرح مسکن ملی برشمرد و گفت: عامل اصلی عدم اجرای طرح جهش مسکن بانک ها هستند و کمی بانک مسکن در این زمینه همکاری داشته و باقی بانک ها موفق نبودند.

وی گفت: تنها مسیر عملیاتی باقی مانده برای تامین مسکن مشارکت بخش خصوص و صنعتی سازی است، چرا که بخش های خصوصی برای اجرای این طرح نیاز به وام ندارند اما نیازمند قیمت گذاری مناسب دارد و از آنجایی که توافق قیمت بین بخش خصوصی و دولتی نیست، تعامل بین این دو بخش محقق نخواهد شد.